Spośród rozmaitych rodzajów akcesoriów biżuteryjnych, ciężko jest dziś wybrać taki rodzaj dodatków, który będzie pasował do naszego gustu, a także okaże się świetnym uzupełnieniem naszego stroju. Każdemu podoba się co innego, ale też rozmaite są standardy w oparciu, o które należałoby dobierać bizuterię. Poniżej krótka charakterystyka najpopularniejszych z nich.

Do grupy ogólnodostępnych zalicza się między innymi wyroby plastikowe. Są to wszelkiego rodzaju bransoletki, kolczyki, naszyjniki i korale. Można je zakupić w pierwszym lepszym sklepie sieciowym, więc nie wymagają zbyt dużej sumy. Ponadto warto też zwrócić uwagę na to, że są one tak zróżnicowane wizualnie, że w zasadzie spokojnie można kupować je masowo, by  mieć zupełnie inny zestaw dodatków do każdego stroju, przy tym nie spłukując się do suchej nitki. Na wyprzedażach posezonowych da się je nabyć nawet za kilka złotych. W związku z tym, warto byłoby zwrócić uwagę na fakt, że biżuteria plastikowa jest świetnym rozwiązaniem na lato, bo wykonana z materiału sztucznego nie nagrzewa się, w odróżnieniu od dodatków metalowych nie jest ciężka, więc idealnie komponuje się z lekkimi, letnimi elementami garderoby – przewiewnymi sukienkami, frywolnymi spódniczkami czy bluzkami –mgiełkami. Niestety jednak wadą tego rodzaju biżuterii jest nic innego jak słaba jakość.

Do pracy czy na uroczystość rodzinną raczej warto rezygnować z tego typu dodatków. Kiedy musimy się prezentować naprawdę elegancko, powinniśmy postawić zwłaszcza na naszyjniki ze szlachetnymi kamieniami takimi jak Agat, Onyks. Są to surowce ponadczasowe, a wyroby z nich to prawdziwe cudeńka, które mimo bezustannie zmieniającej się mody pozostają na topie niezależnie od czasu. Są uniwersalne nie tylko kolorystycznie, bo przeważnie nie mają krzykliwego i oryginalnego koloru, ale też kształtem. Przykładowo więc standardowe kolczyki wkrętki wykonane ze srebra czy białego złota można ubrać do wszystkiego, a z pewnością dodadzą nam uroku, klasy i stylu. Doskonale nadają się zarówno dla eleganckich kobiet lubiących nosić świecidełka na co dzień, jak również na specjalne okazje oraz święta czy do pracy.

Ostatnio trendy staje się także biżuteria eko oraz biżuteria ezoteryczna. Pod tym pojęciem rozumie się przede wszystkim wyszukane, nietuzinkowe kształtem, formą i gatunkiem materiału, z jakiego zostały wykonane pierścionki, kolczyki i naszyjniki. Są one jak sama nazwa wskazuje całkowicie ekologiczne. Naturalne pochodzenie kamieni nadaje każdemu egzemplarzowi niepowtarzalność. Poza tym, warto również zwrócić uwagę na to, że ozdoby tego rodzaju są niesamowicie ciekawe, bardzo unikatowe oraz wyjątkowo trwałe. Stanowią prawdziwe cudeńka rękodzielnicze, wręcz dzieła sztuki.

Sklep ezoteryczny – ezoterra.pl

By admin