Maść końska to bardzo znany produkt leczniczy. Producent New Anna Cosmetics ma go w swojej ofercie, co nikogo nie dziwi zważywszy na jego szerokie spektrum działania i oczywiście skuteczność. Nazwa maści może być nieco myląca bo jest to produkt nie mający nic wspólnego z końmi. Chodzi bardziej o siłę jej działania. Jej sposób działania i wskazania do stosowania są ściśle związane z jej rodzajem i składem.

Maść końska zawiera wyciągi z ziół i olejki eteryczne , których szerokiego spektrum działania nie sposób nie docenić. W zależności od użytych składników maści końskie dzielą się na te rozgrzewające bardziej popularne oraz te o działaniu chłodzącym. Każda z rodzajów maści przeznaczona jest do leczenia innego zakresu bólu.

Maść końska rozgrzewająca to skuteczny lek w przypadku bóli reumatycznych, artretyźmie, zapaleniu nerwu kulszowego tzw. rwie kulszowej, bólach kręgosłupa, mięśni i stawów. Jej rozgrzewające działanie sprowadza się do poprawy krążenia w wyniku rozszerzania ścianek krwionośnych, ich elastyczności oraz poprawy ich ukrwienia.

New Anna Cosmetics Maść Końska Rozgrzewająca 250 G to produkt, maść zawierająca w swoim składzie ekstrakt z chili. Oddziałuje on silnie na obwodowy układ nerwowy i wykazuje silne działanie przeciwbólowe. Zawiera również kamforę i olejek eukaliptusowy. Olejek eukaliptusowy łagodzi ból i rozszerza naczynia krwionośne . Kamfora z kolei ma działanie obkurczające , przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Drugim rodzajem maści końskiej jest maść końska o działaniu chłodzącym. New Anna Cosmetics Maść Końska Chłodząca 250 g. Maść końska chłodząca to nieodzowny produkt towarzyszący sportowcom i osobom lubiącym aktywnie spędzać czas. Łagodzi ona bowiem napięcia i nadwyrężenia mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

Maści końskie bez względu na rodzaj należy stosować punktowo , tak by powierzchnia ich aplikacji na skórę nie przekraczała 30% powierzchni ciała. Przed zastosowaniem warto wykonać test alergiczny na skórze tzw. próbę. Nałożyć maść na mały obszar skóry i poczekać kilka minut. Jeśli nie wystąpi reakcja alergiczna można spokojnie korzystać z dobroczynnych właściwości maści końskich. Zdecydowana większość z nas użytkowników może z nich korzystać bowiem nie wywołują żadnych alergii podobnie jak kosmetyki naturalne.

By admin