Rozklekotany wóz na środku ruchliwej drogi? Uszkodzenie silnika? Kolizja bądź stłuczka? Wszystkie te kwestie wiążą się z ogromnym stresem, z którym nie każdy kierowca potrafi sobie właściwie poradzić. Przede wszystkim trzeba wtedy zachować zimną krew i starać się jak najsprawniej wywiązać się z podstawowych obowiązków, jakie wtedy do nas należą, aby nie tarasować i nie blokować swobody przejazdu a jednocześnie nie narażać innych uczestników ruchu drogowego na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. O tym, co po kolei zrobić dowiesz się z niniejszego tekstu.

Po pierwsze zwróć uwagę na to, jak ustawiony jest twój pojazd. Jeżeli nie dasz rady sam, poproś nawet przypadkowego przejeżdżającego o zatrzymanie się i pomoc Ci w umiejscowieniu auta na poboczu. Jest to warunek nieodzowny, aby nie doszło do następnego nieszczęśliwego zdarzenia drogowego. Kiedy auto już stoi w miejscu niezagrażającym innym pojazdom, musimy zająć się jego właściwym oznakowaniem. Nie wiadomo kiedy dojdzie do wypadku – a co jeżeli w środku nocy, gdy jest ciemno i nic nie widać? Wtedy trzeba zepsute auto właściwie wyeksponować. W tym celu zawsze musimy mieć ze sobą do prawidłowego oznaczania tak zwany trójkąt ostrzegawczy. Jest to doskonały sposób na wyróżnienie pojazdu poawaryjnego. Konieczne jest również też na samym początku uruchomienie oświetlenia awaryjnego. Następnie pozostawmy samochód na światłach postojowych oraz włączmy światło wewnątrz naszego pojazdu. Jest to doskonały sposób na to, aby uszkodzony pojazd po prostu rzucał się w oczy.

Następny krok natomiast to wybór odpowiedniej ekipy z zakresu świadczeń usług pomocy drogowej. Chodzi o firmę, która kompleksowo zajmie się naszym uszkodzonym pojazdem, dlatego tez trzeba tu pokierować się zwłaszcza rozwagą. Nie możemy wybierać przypadkowych firm, bowiem za takie usługi płaci się i to naprawdę dużo. Ponadto pamiętajmy, że w obce ręce powierzamy nasz wóz, więc nie możemy ryzykować, że zajmie się nim ktoś, kto nie jest do tego odpowiednio wykwalifikowany i nie posiada stosownej wiedzy z zakresu mechaniki i naprawy pojazdów. Ponadto często ekipy pomocy drogowej zjawiają się jako pierwsze na miejscu zdarzenia, jeszcze przed telefonem od poszkodowanego, podsuwając potencjalnemu klientowi rozmaite dokumenty do podpisania, a więc umowy wiążące klienta z firmą w szerokim wymiarze – od usługi holowania auta, przez usługę przykładowo przeglądu technicznego uszkodzonego pojazdu, jego wyceny oraz przede wszystkim naprawy. Suma summarum dochodzi niekiedy do takiej sytuacji, że w zasadzie koszty jakie wynikają z naliczonych osobno wszelkich usług są dużo wyższe niż przykładowo nawet co paradoksalnie wartość samego pojazdu.

Wybierając pomoc drogową musimy natomiast mieć w głowie nie tylko rozsądne stawki cenowe naliczane przez daną placówkę, ale także profesjonalizm usług jakie dana firma świadczy. Pytanie tylko w  jaki sposób to sprawdzić? Otóż wystarczy szybko wygooglować to w sieci i poczytać, jakie ma opinie i komentarze konkretne przedsiębiorstwo. Wtedy zyskamy prosty przekaz – tak, warto w tę firmę zainwestować spore środki pieniężne, nie jest to dobry dla nas interes a zwyczajne naciągactwo. Niesamowicie istotny jest także zakres działania określonej placówki, a mianowicie chodzi o to, aby na podstawie wstępnego i szybkiego researchu zwrócić uwagę na to, gdzie konkretnie dany podmiot świadczy swoje usługi. Są bowiem pomoce drogowe, które udzielają wsparcia klientom wyłącznie z tej samej miejscowości, niektóre obsługują te same miejscowości i ich okolice, bądź cały region. Nie brakuje jednak coraz częściej i takich placówek, w których świadczone są usługi międzymiastowe – nawet na terenie paru województw ze sobą sąsiadujących. Z jednej strony jest to bardzo dobra zaleta, bowiem nie ma obaw o to, że przedsiębiorstwo do którego wykonamy telefon odmówi nam udzielenia wsparcia w nagłej sytuacji, ale z drugiej niestety wiąże się to często z dużo dłuższym czasem oczekiwania na przyjazd pomocy drogowej. Musimy zatem celować pośrodku – może warto wybierać takie placówki, które mają swoje siedziby w kilku różnych województwach?

Jeśli potrzebujemy samochodu a awaria się przedłuża warto skorzystać z wypożyczalni samochodów. Solidna firma posiada w swoim garażu wiele modeli samochodów dostosowanych do potrzeb każdego Klienta. Auta te są także kompleksowo wyposażone. Na terenie Polski południowo-wschodniej kompleksowe usługi w zakresie wynajmu samochodów na krótkie i długie terminy świadczy firma Wypożyczalnia samochodów Aston z Dębicy. Wypożyczalnia oddaje do dyspozycji klientów samochody osobowe znanych, które podstawiane są w wybrane przez Klienta miejsce. Jest to więc doskonałe rozwiązanie w przypadku nagłej awarii samochodu, gdy potrzebujemy dostać się do określonego miejsca.

By admin