Nieszczęśliwe zdarzenia drogowe to sytuacje, których nie da się przewidzieć, dlatego też zawsze na wszelki wypadek musimy być odpowiednio przygotowani. Po pierwsze, w grę wchodzą wówczas nerwy a po drugie w panice po prostu tracimy racjonalne myślenie, więc ciężko abyśmy działali wtedy na własną rękę. Niewątpliwie w takich momentach jak nigdy indziej przyda się zainwestowanie w wysokiej jakości grupę specjalistów, którzy znają się na temat szeroko rozumianej pomocy drogowej. Nim jednak wybierzesz konkretny numer telefonu komórkowego, dobrze byłoby abyś dowiedział się, z kim zawierasz współpracę.

Nawet wystarczy drobna kolizja drogowa do tego, aby wywołać w jej uczestniku – czy to kierowcy czy pasażerach ogromny stres. Nie mamy wtedy głowy do tego, aby żeby szukać optymalnej firmy, która odholuje zniszczone auto. Ponadto nie zapominajmy także o presji czasu – blokujemy trasę przejazdową, więc nie ma szans na to, abyśmy godzinami wertowali strony internetowe firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu pomocy drogowej. Jest to przede wszystkim niesamowita okazja do zarobku dla rozmaitych naciągaczy, którzy tylko czyhają na takie momenty i naiwnych i spanikowanych klientów. Warto zatem być szczególnie wyczulonym na to, za co później będziemy musieli im zapłacić.

Bardzo często dzieje się tak, że kiedy zdarzy się jakaś kolizja drogowa, to automatycznie na miejscu wypadku pojawia się nie tyle pogotowie czy policja, ale zwłaszcza pomoc drogowa, której nawet samodzielnie nie wzywaliśmy. Tak właśnie działają przedsiębiorstwa opisywanej kategorii, aby pozyskać nowych klientów, a w zasadzie zręcznie i perfidnie wykorzystać sprzyjającą do ich interesu okazję. Auta pierwszej pomocy są w zasięgu naszej ręki, więc nie ma sensu czekać dłużej i zwlekać z zamówieniem innej ekipy. Wydaje nam się wówczas, że to dla nas strzał w dziesiątkę, ale jak się później okazuje to celowy chwyt marketingowy, świadomy i zamierzony zabieg, a dla nas niestety wielokrotnie mało intratny interes. Kierowcy są uczynni, skorzy do pomocy, mówią o tym, że pojazd zostanie odholowany na dane miejsce oczywiście na koszt ubezpieczyciela. Wszystko wygląda idealnie a my wydawać by się mogło nie ponosimy za fatygę ekspertów żadnych kosztów.

Bardzo często uszkodzony wóz trafia do zupełnie przypadkowego warsztatu bądź zaprzyjaźnionego centrum motoryzacyjnego, którego jakość działania można poddawać w dużą wątpliwość. Nie mamy pojęcia czy mechanik w ogóle coś zrobił przy samochodzie, w jakim zakresie oraz co konkretnie i czy rzeczywiście taka usługa, jaką wykonał jest warta tyle, ile sobie za to zażyczy. Kolejna kwestia, że płacimy w panice z góry, a nie mamy żadnego konkretnego rozeznania jak kształtują się sumy pieniężne za te usługi w innych warsztatach i ogólnie na rynku motoryzacyjnym. Ponadto specjaliści z pomocy drogowej często namawiają klientów do podpisania rozmaitych dokumentów, w tym nieświadomie umów z oględzinami organizowanymi z udziałem rzeczoznawcy, przygotowania konkretnej wyceny i naprawy usterki a nawet w sposób kompleksowy odnowienia auta!

Wszystko to przez nierozwagę klienta, który będąc w stresie nie patrzy co podpisuje. Później okazuje się, że koszty naliczane przez poszczególne placówki są po prostu na tyle wygórowane, że aż absurdalne. W skrajnych przypadkach nawet robocizna rzekomo wykonana przekracza wartość samego pojazdu! Dodatkowo nie wiadomo kiedy konkretnie nasz pojazd zostanie naprawiony i pozostajemy bez wozu. Jeszcze inna sprawa to to, do jakiego konkretnie warsztatu nasz samochód zostanie odholowany – a jeżeli z dala od miejsca naszego zamieszkania? Wtedy rodzi się dodatkowy problem związany z czysto logistycznymi kwestiami. Nawet samo przygotowanie lawety to niekiedy kwota szacowana  w tysiącach złotych.

By admin